Eau de Parfum
over 1 500 produkter
Et bredt utvalg av Eau de Parfum til herrer fra verdens ledende parfymehus. EDP til herrer gir intense og komplekse herredufter med et innhold på 15 til 20 prosent parfymeolje som varer hele dagen. Velg blant favoritter som Dior Sauvage, Yves Saint Laurent og Hugo Boss. Hos CDON handler du trygt med rask levering rett hjem til deg.
- NICE PRICE
Azzaro The Most Wanted Parfum edp 100ml
853 kr
4,7tirsdag, 29 sep. - -10 %
Afnan Supremacy Collector's Edition Eau de Parfum 100 ml
801 kr
Tidligere laveste pris:
893 kr
4,7tirsdag, 29 sep. French Avenue Liquid Brun Eau De Parfum 100 ml (man)
517 kr
4,5tirsdag, 29 sep.
Rasasi Hawas Ice Eau De Parfum 100 ml (man)
476 kr
4,8tirsdag, 29 sep.
-21 %Armaf Odyssey Mandarin Sky Eau De Parfum 200ml
504 kr
Tidligere laveste pris:
642 kr
fredag, 2 okt.Salvatore Ferragamo Spicy Leather Eau De Parfum
696 kr
fredag, 2 okt.Lattafa Hayaati Eau De Parfum 100 ml (mann)
287 kr
3,7fredag, 2 okt.- Chanel
Chanel Bleu de Chanel EDP M 150 ml
2 397 kr
fredag, 2 okt. 
Rayhaan Aquatica Fresh Marine Citrus Clean Eau De Parfum Longlasting
574 kr
tirsdag, 29 sep.- NICE PRICE
Mont Blanc Explorer Eau De Parfum Spray 60ml
573 kr
4,8fredag, 2 okt. - Giorgio Armani
Giorgio Armani Emporio Stronger With You Intensely EDP 100ml
1 041 kr
5,0tirsdag, 29 sep. Khadlaj Shiyaaka Snow Eau De Parfum 100 ml (man)
389 kr
tirsdag, 29 sep.- -1 %
Azzaro The Most Wanted intense EDP 100ml
747 kr
Tidligere laveste pris:
757 kr
5,0onsdag, 14 okt. Armaf Odyssey Limoni Fresh Edition Edp 60 ml
234 kr
fredag, 2 okt.Khadlaj Titan Eau De Parfum 100ml
340 kr
tirsdag, 29 sep.Lattafa Fakhar Lattafa Black Eau De Parfum 100 ml (mann)
354 kr
4,1tirsdag, 29 sep.Jean Paul Gaultier Le Male - Le Parfum 200ml
1 310 kr
1,0fredag, 2 okt.- NICE PRICEEmporio Armani
Armani Stronger With You Powerfully 100ml Eau De Parfum
1 035 kr
tirsdag, 29 sep. Afnan Supremacy In Heaven Eau De Parfum 100ml For Men
585 kr
3,7tirsdag, 29 sep.
Lalique Lalique Hvit og Svart Eau De Parfum 125 ml (menn)
400 kr
fredag, 2 okt.
Ajmal Centuria EDP M 100 ml
290 kr
fredag, 2 okt.- -2 %
Armaf Odyssey Homme Eau de Parfum 100 ml
332 kr
Tidligere laveste pris:
340 kr
1,0fredag, 2 okt. Khadlaj Shiyaaka Sky Eau De Parfum 100 ml (man)
417 kr
fredag, 2 okt.
Armaf Odyssey Mega Eau De Parfum 100 ml (mann)
393 kr
5,0tirsdag, 29 sep.- Givenchy
Givenchy Gentleman Reserve Privée 60 ml
748 kr
fredag, 2 okt. RASASI Hawas for Him Eau De Parfum 100ml - Cinnamon, Orange, Amber, Woody, Italian Citrus, Fruity, Sandal, Cedar, Musk, Ambergris
952 kr
5,0tirsdag, 29 sep.
GuerlainGuerlain L''Homme Idéal Eau de parfum 50 ml
892 kr
3,0fredag, 2 okt.- NICE PRICE
Yves Saint Laurent Myslf Eau De Parfum Spray 60 Ml
890 kr
tirsdag, 29 sep. - Ralph Lauren
Ralph Lauren Ralph Lauren Polo Rød Parfyme 125ml
790 kr
fredag, 2 okt. Lattafa Pride Ishq Al Shuyukh Sølv Eau De Parfum 100 ml (unisex)
483 kr
5,0fredag, 2 okt.Maison Francis Kurkdjian 724 Eau De Parfum 35 ml (unisex)
1 979 kr
fredag, 2 okt.
Franck Boclet Incense Eau De Parfum 100ml
727 kr
fredag, 2 okt.- Giorgio Armani
Giorgio Armani Code Parfum EDP 75ml
1 315 kr
5,0fredag, 2 okt. - Tom Ford
Tom Ford Noir Extreme Eau De Parfum 100 ml (man)
1 713 kr
5,0fredag, 2 okt.
-1 %Hermes H24 Herbes Vibes Eau De Parfum 100 Ml Eau De Parfum 15 Ml
976 kr
Tidligere laveste pris:
986 kr
fredag, 2 okt.- Versace
Versace Eros Pour Homme Eau De Parfum Spray 200ml
1 101 kr
4,6fredag, 2 okt. - Gucci
Gucci Gucci Guilty Absolu De Parfum For Men 60ml
1 197 kr
tirsdag, 29 sep.
-2 %Lattafa Pride Pisa EDP M 100 ml
966 kr
Tidligere laveste pris:
981 kr
tirsdag, 6 okt.
-6 %Armaf Odyssey Aoud Eau De Parfum 100ml
332 kr
Tidligere laveste pris:
355 kr
fredag, 2 okt.Armaf Odyssey Mandarin Sky Eau De Parfum Limited Edition 100ml
402 kr
4,7fredag, 2 okt.
Mancera Black Gold EDP M 120 ml
1 134 kr
fredag, 2 okt.Armaf Club de Nuit Intense Man Eau De Parfum 200 ml
738 kr
4,0tirsdag, 29 sep.Jean Paul Gaultier Le Male In Blue Eau De Parfum 75 Milliliters
765 kr
tirsdag, 29 sep.Rayhaan Pacific Aura Eau De Parfum For Men, 100 Ml
454 kr
5,0tirsdag, 29 sep.Bvlgari Le Gemme Men Yasep Eau De Parfum 125 ml (man)
3 507 kr
fredag, 2 okt.
Myperfumes Arabiyat Prestige Marwa Eau De Parfum for menn, 100 ml
541 kr
tirsdag, 29 sep.Armaf Odyssey Aqua EDP M 100 ml
332 kr
fredag, 2 okt.- -7 %Dior
Dior Homme Intense EDP 100 ml
1 558 kr
Tidligere laveste pris:
1 673 kr
fredag, 2 okt.
Hva er Eau de Parfum til herrer?
Eau de Parfum til herrer, forkortet EDP, inneholder 15 til 20 prosent parfymeolje og gir en dyp og kompleks duft som varer 6 til 8 timer. EDP til herrer kjennetegnes ofte av tre-, lær- og ambranyanser som gir en maskulin og sofistikert karakter. Det er et utmerket valg til kvelder, spesielle anledninger og kaldere årstider.
Kjente merker innen Eau de Parfum til herrer
Hos CDON finner du herre-EDP fra verdens ledende parfymehus. Dior Sauvage er en av verdens mest solgte herreparfymer. Yves Saint Laurent og Hugo Boss tilbyr sterke og minneverdige dufter til enhver anledning, mens Diesel og Calvin Klein supplerer med moderne alternativer.
Slik velger du riktig Eau de Parfum til herrer
Velg EDP etter anledning og årstid. Orientalske og varme dufter med tre- og ambranyanser passer perfekt til høst og vinter samt kveldsarrangementer. Friskere EDP med sitrus- og krydderoner fungerer godt om våren og sommeren. Test alltid duften på huden, siden parfyme reagerer ulikt fra person til person.
Slik påfører du Eau de Parfum til herrer
Spray EDP på pulspunkter som håndledd, hals og bak ørene for optimal duftspredning. Kroppsvarmen aktiverer og sprer duften naturlig. Unngå å gni huden etter påføring, siden det bryter ned duftmolekylene. Fuktet hud holder på duften lenger.
Finn den beste prisen på Eau de Parfum til herrer hos CDON
CDON tilbyr et bredt utvalg av Eau de Parfum til herrer til konkurransedyktige priser. Sammenlign priser og les kundeanmeldelser for å finne din neste favoritt. Enten du søker en klassiker eller vil utforske nye dufter, finner du den rette herreparfymen hos oss.
Vanlige spørsmål
Eau de Parfum for herrer inneholder 15 til 20 prosent parfymeolje, noe som gir en kompleks duft med tydelige topper, hjerte og bunn som utvikler seg på huden i 6 til 8 timer. Den høye konsentrasjonen gir et dyp og en varighet som lettere parfymtyper ikke kan matche.
Herreparfymer i EDP-styrke domineres av treaktige dufter med noter av seder, sandeltre og vetiver. Orientalske dufter med tobakk, ambra og krydder er klassiske kveld- og vinterdufter. Aromatiske dufter med lavendel, rosmarin og mose gir en maskulin friskhet, mens lærbaserte noter gir karakter og distinksjon.
Eau de Parfum for herrer passer spesielt godt til middager, forretningsmøter og kveldsarrangementer der man ønsker å gjøre inntrykk. Dypere EDP-dufter med treaktige og orientalske noter er ideelle om høst og vinter. Velg en lettere EDP med aromatiske eller akvatiske noter for dagtidsbruk.
Tenk på mottakerens livsstil og personlighet. En klassisk mann setter pris på tidløse treaktige eller lærbaserte dufter fra merker som Dior, Giorgio Armani eller Creed. Den sporty mannen passer ofte aromatiske eller akvatiske EDP-dufter. For den modige velg en orientalsk eller krydret signaturparfyme.
Ja, å lagdele dufter gir et mer sammenhengende og langvarig resultat. Bruk en parfymefri eller matchende body lotion etter dusjen for å gi parfymen noe å feste seg i. En duftmatchende aftershave eller balm forlenger duften og reduserer risikoen for at duftene krasjer med hverandre.