Nordens ledende markedsplass
Leveranser nær deg
Hos oss kan alle gjøre en bra deal
Trygg e-handel siden 1999
Nordens ledende markedsplass
Leveranser nær deg
Hos oss kan alle gjøre en bra deal
Trygg e-handel siden 1999
- 12 liter kapasitet passer til leilighet eller liten enebolig
- Veldig lavt strømforbruk
- HEPA-filter renser luften i tillegg
- Kan brukes som ren luftrenser uten å avfukte, utenfor avfuktersesongen
- Stillegående
2 i 1: Hybrid luftavfukter og luftrenser
Meaco 12L Platinum er en kombinert luftavfukter og luftrenser. Avfukteren har et HEPA-filter som renser luften samtidig som den tørker luften. Dette sikrer ditt inneklima på flere måter. HEPA-filteret står på baksiden av avfukteren, i forbindelse med luftinntaket. Utenfor avfuktersesongen vil du fortsatt ha nytte av at Meaco 12L Platinum har et HEPA-filter. Avfukteren har egen funksjon for å kun rense luft, uten å tørke luften i tillegg. Kjør den ganske enkelt i "AP-mode" (air purifier). Det følger med ett gratis HEPA-filter i esken, og vil du bytte det så kan nye filter kjøpes.
Et HEPA-filter gir deg flere fordeler:
- renere luft hos deg
- luften blir renset for partikler og forurensninger mindre mugg
- muggen trives mindre når det er tørt, og filteret fjerner muggsporer fra luften lengre levetid
- det kommer mindre støv inn i avfukteren, og den får en lengre levetid
Lavt strømforbruk
Meacos serie "Platinum Range" er spesielt utviklet for å bruke minst mulig strøm. Strømforbruket er avhengig av forholdene der avfukteren står (temperatur og luftfuktighet). Nominelt strømforbruk er 165 Watt, mens strømforbruket ved en typisk praktisk bruk er 136 Watt ved 20°C og 60% relativ luftfuktighet.
Lavt lydnivå
En avfukter må nødvendigvis lage noe lyd. Det er en kompressor som går, og en vifte som sirkulerer luften. Når det er sagt, så er avfukteren Meaco 12L Platinum utrolig stillegående. Etter en oppdatering som kom på markedet i 2019 har både strømforbruk og lydnivå gått ytterligere ned. Meaco har endret nnoe på utformingen innvendig, slik at avfukteren både er mer effektiv og mer støysvak. Lydnivået er oppgitt til 41 dB, og sammenligner du dette med andre avfuktere med 12 liters kapasitet, så ser du at dette er bra.
Økt tørkekapasitet
De aller fleste avfuktere i denne størrelsen og prisklassen har en tørkekapasitet på 10 liter vann per døgn, målt ved 30 grader og 80% luftfuktighet. Denne avfukteren er enda mer effektiv, og har en maksimal tørkekapasitet påhele 12 liter. Det vil si at den fjerner 20% mer vann enn en "vanlig" avfukter.