Midnattsrosen

(Pocket)

Midnattsrosen
Tips en venn
45 kr
Spare i ny ønskeliste
Du må velge størrelse før du kan legge varen i handlekurven

Forventet leveringstid:  2-5 arbeidsdager

Frakt: fra 39 kr

Selges av Adlibris 4,2 / 5 med 2822 vurderinger.

Totalkarakter 4,2 / 5
Leveransetid 4,0 / 5
Innpakning kvalitet 4,4 / 5
Mer fra Adlibris Adlibris er en samarbeidspartner på CDON Marketplace. Karakterene er fra kunder som har handlet hos Merchant Adlibris, og blir vurdert etter leveransetid og hvor godt produktet ble pakket.
Med en del spökhistoria, en smula romantik, lite historiska vingslag och massor av familjedrama skapas en underbar berättelse ett säkert kort för fans av Kate Morton och Maeve Binchy. - Library Journal

Från författaren bakom romansviten De sju systrarna!

Elvaåriga Anahita, från en förnäm men fattig indisk familj, inleder en livslång vänskap med den viljestarka och bortskämda prinsessan Indira. Väninnan Anahita följer med Indira till England just innan första världskriget bryter ut. I England träffar hon Donald Astbury, motvillig arvinge till den avsides belägna herrgården Astbury, och hans intrigerande mor.

Nittio år senare möter vi den unga amerikanska filmstjärnan Rebecca Bradley. Hon har världen för sina fötter, men när hennes turbulenta förhållande med den lika välkände pojkvännen tar en oväntad vändning blir hon lättad när hon inser att hennes kommande filmroll, där hon spelar debutant på 20-talet, för henne långt från offentlighetens ljus till ett avlägset hörn av den engelska landsbygden. Strax efter att filmproduktionen startat på det nu förfallna Astbury Hall dyker Ari Malik, Anahitas barnbarn, oväntat upp, sökande efter svar från sin familjs förflutna. Han och Rebecca börjar tillsammans avslöja de hemligheter som hemsökt släkten

En mångfacetterad och filmisk berättelse fylld med oförglömliga karaktärer fångna i historiens svepande vingslag. Lucinda Rileys finaste stund!

En gripande berättelse om förlorad och återfunnen kärlek. - Booklist

Romantisk självsäkert blandas intriger med stora doser tragedi, en skurk som ur en saga och några oförutsägbara vändningar fängslande. - Kirkus Reviews

Lucinda Riley föddes på Irland och efter en tidig karriär som skådespelerska inom film, teater och tv skrev hon vid 24 års ålder sin första bok.Hennes romaner har översatts till 34 språk och sålt över 8 miljoner exemplar över hela världen. Hon har legat på både New York Times och Sunday Times bästsäljarlistor. Romansviten De sju systrarna har gjort stor succé i samtliga länder den getts ut i, och ligger högt på bästsäljarlistorna. En tv-serie baserad på böckerna är planerad.

Lucinda bor med sin man och deras fyra barn vid North Norfolk-kusten i England och i West Cork på Irland.
Informasjonen nedenfor er levert fra CNET. CDON.COM kan ikke garantere at informasjonen er korrekt.
Forlag: Bazar Förlag Kategori: Allmenn skjønnlitteratur
Forventet leveringstid: 2-5 arbeidsdager Innbinding: Pocket
ISBN: 9789170285097 Antall sider: 586
Språk: Svensk
Tittel: Midnattsrosen Forfatter: Lucinda Riley
Utgivelsesdato: 2018-01-11 Utgave:
Serie:
Oversetter: Johanna Svartström
Informasjonen nedenfor er levert fra CNET. CDON.COM kan ikke garantere at informasjonen er korrekt.
Antall anmeldelser: 0 Gjennomsnittsvurdering: 0
0%
0%
0%
0%
0%

Forsikringsvilkår

  • Reparasjon eller erstatningsprodukt med motsvarende presentasjon
  • Erstatning for skader som har oppstått gjennom en plutselig og uforutsett ytre hendelse f.eks. fallskade, knuseskade, fukt/vann, lyn/torden/overspenning.
  • Erstatning for funksjonsfeil som ikke erstattes av garanti eller reklamasjonsrett.
  • For mobiltelefon er selvrisken 395 kr ved skade. For øvrige produkter gjelder forsikringen uten selvrisk.

Les fullstendige forsikringsvilkår

FØRKJØPSINFORMASJON, CDON PRODUKTFORSIKRING

}

Tips en venn

Delbetaling

Dette produktet kan delbetales med følgende alternativ:

  • 102 kr /måned - 6 måned, 0% rente (295 kr etableringsgebyr, 45 kr fakturagebyr)
  • 73 kr /måned - 12 måned, 0% rente (295 kr etableringsgebyr, 45 kr fakturagebyr)
  • 58 kr /måned - 36 måned, 9.99% rente (395 kr etableringsgebyr, 45 kr fakturagebyr)

Kostnadsberegningen inkluderer ikke ekspedisjonsavgift og faktureringsavgift.

Velg delbetaling som alternativ i kassen.

Effektiv rente - Eksempel på effektiv rente p.a for trukket kreditt, jf kredittforskriften § 8: 1 000 kr - 179%, 10 000 kr - 37,4%, 20 000 kr - 31,4%

Mer informasjon »