Din handlekurv er tom
12 Days of Terror
(DVD - Norsk omslag)
Leveringstid: 2-5 arbeidsdager Fraktklasse A
Fraktklasse A
29 kr
Fraktklasse A gjelder for de fleste CD, DVD og Bøker. Inkl mindre elektronikkprodukter
I juli 1916 opplever menneskeheten en hetebølge, en polioepidemi og en verdenskrig. Men badeglade mennesker i New Jersey trues av noe enda mer skremmende: en hai som plutselig har fått smaken på menneskekjøtt. I løpet av de 13 første dagene i juli dreper haien fire personer og påfører en femte alvorlige skader, og truer turistnæringen i området.
Først avfeier sheriffen og andre myndighetspersoner det hele som en isolert hendelse. Det er tross alt sjelden at haier angriper mennesker, særlig så nær kysten. Men haien slår til igjen, og plutselig er hele byen i opprør. De organiserer jaktlag som drar ut for å spore opp og drepe den rovgriske haien.
Filmen er basert på virkelige hendelser som blant annet inspirerte Peter Benchley til å skrive Jaws (Haisommer).
Fakta
| Lydformat: | Dolby Digital 5.1 | Bildeformat: | 16:9 Widescreen, Widescreen (1.85:1), Anamorphic |
|---|---|---|---|
| Språk: | Engelsk | Spilletid: | 86 |
| Tekst: | Dansk, Finsk, Norsk, Svensk | Leveringstid: | 2-5 arbeidsdager |
| Kategori: | Drama, Skrekk, Thriller | Utgivelsesdato: | 2007-04-18 |
| Originaltittel: | 12 Days of Terror | Region: | 2 (Europa) |
| Regissør: | Jack Sholder | Alder: | 15 år |
| Produksjonsår: | 2004 | ||
| Medvirkende: | Colin Egglesfield, Mark Dexter, Jenna Harrison, John Rhys-Davies, Jamie Bartlett, Adrian Galley, Colin Stinton, Roger Dwyer, Patrick Lyster, Nigel Sweet, Paul Ditchfield, Daniel Kriel, Craig Geldenhuys, David Jeffrey, Glen Biderman-Pam | Ekstramateriale: |












